Nowoczesna sieć światłowodowa multimetro

Sieć multimetro, która w większości zbudowana jest w oparciu o nowoczesne technologie światłowodowe, obejmuje swym zasięgiem miejscowości: Mikołów, Katowice, Łaziska Górne, Wyry, Gostyń, Kobiór, Piasek, Studzienice, Jankowice, Pszczyna, Radostowice, Kobielice, Rudołtowice, Miedźna, Góra, Grzawa, Kaniów, Bestwina oraz Bestwinka. W chwili obecnej sieć składa się z ponad 500 kilometrów szkieletowych traktów światłowodowych. Realizujemy usługi dostępowe do sieci internet, telefonii cyfrowej, telewizji w jakości HD, monitoringu oraz wiele innych usług, na które pozwala stosowana technologia. Nad prawidłowym działaniem sieci oraz nad jej rozbudową stale pracuje zespół specjalistów – teleinformatyków z wieloletnim doświadczeniem. Ciągle wdrażane są nowe projekty oraz uruchamiane są nowe odcinki sieci.

W 2008 roku rozpoczęliśmy budowę nowoczesnej klienckiej infrastruktury dostępowej w technologii światłowodowej FTTH (Fiber to the Home) pozwalającej na nieograniczone możliwości świadczenia usług multimedialnych dla klientów końcowych. Sieć ta opiera się wyłącznie na transmisji światłowodowej, łącznie z tzw. ostatnią milą. Łącze światłowodowe doprowadzane jest bezpośrednio do lokalu klienta, co sprawia że sieć staje się praktycznie bezawaryjna i pozwala na świadczenie każdej usługi oferowanej przez naszą sieć. Technologia ta stosowana jest w zabudowie rozproszonej i wypiera sukcesywnie mało efektywne rozwiązania radiodostępowe. Sieć ta jest stale rozbudowywana o nowe odcinki, pokrywając coraz większe obszary. W chwili rozpoczęcia budowy była to najnowocześniejsza sieć w regionie i do dziś pozostaje jedyną taką w regionie.

W roku 2012 w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka rozpoczęliśmy szereg inwestycji mających na celu budowę sieci na terenach objętych tzw. wykluczeniem cyfrowym. Budowa sieci na tych obszarach aby była opłacalna jest dofinansowywana z funduszy Unii europejskiej. Nasza firma wygrała dwa konkursy organizowane przez WWPE, zyskując tym samym dofinansowanie w wysokości 60% do budowy nowoczesnych sieci światłowodowych w piętnastu miejscowościach województwa śląskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą do Biura Obsługi Klienta, na naszej stronie internetowej www.multimetro.pl, profilu na facebooku lub pod numerem telefonu (32)7797777.